Workshopy

Workshopy pro 4. ročník Opavského Páva 2017 pro Vás pečlivě připravujeme. Níže však můžete nahlédnout na nabídku minulého ročníku.

 

 

Workshop elektronické hudby (Ing. Lukáš Ščurek aka Dj Lowa) 90 minut

Program hudebního workshopu je zaměřený na práci dýdžeje od A do Zet. Můžete se dozvědět, k čemu slouží dýdžejská technika, jaké efekty umí vytvořit jednotlivé ovládací prvky mixážního pultu a jaká pravidla platí při míchání hudby. Kromě toho zjistíte, co všechno DJ řemeslo vlastně obnáší – od tréninku přes komunikaci s publikem až po vlastní propagaci.

 

Komiksový Workshop (Veronika Trochtová) 90 minut

Workshop zaměřený na nesuperhrdinský komiks, vydávaný v českém překladu. Podíváme se na oblíbená díla i na kolosální knihy. V druhé polovině workshopu zkusíme část komiksu vymyslet a nakreslit. Po celou dobu trvání bude k dispozici několik komiksů k prolistování.

 

Fotografický workshop (Viktorie Maliňáková) 200 minut

Výstupem fotografického workshopu bude fotoscénář na 7 snímků. Účelem workshopu je seznámit digitální generaci s klasickým analogovým procesem fotografie. Účastníci si vyzkouší fotografování na svitkový film jednookou zrcadlovkou, následné vyvolání a zvětšování fotografií. Během workshopu se účastníci také seznámí se základními principy kompozice a měření světla i s prací v temné komoře. Zvětšené fotografie si budou moci odnést. Workshop je určen zájemcům, kteří s klasickou fotografií nepřišli do styku.

 

Workshop popové hudby (Táňa Wajs) 120 minut

Hudební workshop se zaměřením na interpretaci populární hudby (jazz, pop, rock a r&b). Naučíme se pracovat s textem a rytmem. Nemine nás ani pěvecké frázování, výrazové prvky a práce s mikrofonem. Těšit se můžete také na improvizaci menšího rozsahu.

 

Filmový workshop (MgA.Tomáš Hoffmann Polenský) 120 minut

Workshop zaměřený na klasický filmový střih z dob, kdy ještě nebyly střihové programy v počítači, ani lepicí páska pro lepení filmu. Ochutnáte práci s 8mm filmem a klasickou chemickou slepkou. Výsledná práce bude promítnuta na galavečeru.