Workshopy

Všechny workshopy probíhají v budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Hauerově ulici č. 4 v Opavě.

STŘEDA 9. 5.

ATELIÉR
◇ 9.00–12.00 workshop: Cesta do hlubin filmu (pro střední školy a veřejnost)
Přijďte si vyzkoušet základní filmové technologie.

FOTOKOMORA
 12.00–18.00 workshop: Šimon Pikous – Analogová fotografie (přihlášení předem na opavskypav@gmail.com)
Přijďte si zamáchat a objevit dávné kouzlo práce s ustalovačem a vývojkou.

DIVADELNÍ SÁL
◇ 15.00–16.00 Táňa Wajs: Masterclass (přihlášení předem na opavskypav@gmail.com)
Populární žánry a jejich výrazové prostředky, ukázka pohybové a herecké prezentace, práce s mikrofonem.

MÍSTNOST D1
◇ 15.30–17.00 Jiří Vávra – Workshop psychologie reklamy
Reklama není jen „Hele, tady to je pecka, kterou by sis měl hned koupit, jinak umřeš“, jedná o mnohem komplexnější médium, vyžadující propojení všech storytellingových, ale i obecných znalostí, kreativity a empatie. Je proslovem k někomu, kdo vás nechce poslouchat. A úkolem kreativce je změnit „Nechci tě poslouchat“ na „Pověz mi o tom něco víc“.

 

ČTVRTEK 10.5.

DIVADELNÍ SÁL
◇ 15.00–17.00 Lenka Vaňková – Workshop flamenka
Pohyb, relax i fantastická zábava! Vroucí rytmy Španělska a lektorka, která naučí tancovat i ty, kteří si dosud mysleli, že pro tenhle typ pohybu se prostě nenarodili…

 

LEKTOŘI

Šimon Pikous
Absolvent Institutu tvůrčí fotorafie v Opavě. Pedagog oddělení audiovizuální tvorby. V roce 2016 získal 1. místo na CzechPress Photo v kategorii portrét.

Táňa Wajs
Operní pěvkyně a také pedagožka specializující se na populární zpěv, zakladatelka hudební školy Pop Academy a mezinárodního festivalu pro mladé zpěváky International Young Talent Festival.

Jiří Vávra
Head of Creative v digitální agentuře Etnetera Motion s.r.o., kde vytváří reklamní obsah pro klienty jako NIVEA, ŚKODA AUTO, PEPSI, LIPTON, BOŽKOV, CAPTAIN MORGAN, STAROPRAMEN a mnoho dalších.

Lenka Vaňková
Flamenco je pro Lenku životním stylem. Studovala ve španělském Jerezu de La Frontera u Virginie Delgado Olmedy a Matilde Coral. Zúčastňuje se kurzů a dílen se španělskými tanečníky a lektory, jako jsou např. Ińma Ibáněz, Juan Trigueros, Ramón Martinéz, Carmen Ríos, Belén Maya, Matilde Goméz Romero, Francesca Grima „La Chica“.