Program

Program 4. ročníku Opavského Páva 2017 pro Vás pečlivě připravujeme. Níže však můžete nahlédnout na seznam vítězných snímků minulého ročníku.

 

Tetovaný námořník
Pavel Jakeš / 19:49 /, ČR

Tetovaný námořník je hraný, pohádkový, ale vážný příběh malého děvčátka a starého poustevníka-námořníka, kteří společnými silami odhalují tajemství svého života a světa smrti, a snaží se tak najít možnost, jak zachránit i ten svůj.

Cocaine Party – Sometimes
Radim Kaller, 4:43, ČR

Zmrzlina, koks a další krásné věci v originálním videoklipu.

Nic mezi tím
Ondřej Erban, David Hofmann, 7:43, ČR

Krátký příběh muže, jenž si zahrává s agresí, kterou pomalu přestává ovládat.

Pérák: Stín nad Prahou
Marek Berger, 13:00, ČR

Pérák je legendární fiktivní český válečný hrdina. Během druhé světové války v období protektorátu Čechy a Morava, respektive po zabrání Čech a Moravy nacistickým Německem, se objevila legenda o podivném skákajícím člověku, který mimo jiné bojoval proti německým okupantům. Tento člověk tehdy dostal jméno Pérák. Díky pružinám na nohou, s nimiž dokázal přeskakovat i ulice, později získal (zejména díky lidovým povídačkám) takové nadpřirozené schopnosti, že prý dokázal přeskočit celé vltavské údolí.

Na hraně/Řezník
Vojtěch Petřina, 22:06, ČR

Umělec, nebo psychopat? Dokument snažící se o zachycení věcí, které jsou ukryté pod trvalou pózou. Co se zde skrývá a jaké jsou motivace k takovéto tvorbě? Na jakou stranu břehu se přidáte? Umělec, nebo jenom psychopat?