Pravidla

Opavský páv je mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby. Cílem přehlídky je motivovat a inspirovat mladé lidi a přesvědčit širokou veřejnost, že studentská filmová tvorba si zaslouží větší pozornost. Festival proto nabízí nejen promítaní těch nejlepších krátkometrážních filmových snímků rozmanitých žánrů, ale i workshopy a přednášky pro veřejnost. Organizační tým se snaží podporovat nejen české, polské a slovenské filmaře, ale také špičkovou studentskou tvorbu, která vznikla mimo Evropu.

Pořadateli Opavského páva jsou studenti a pedagogové Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, oboru Audiovizuální tvorba z Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Festival je neziskový, vstup na všechny projekce je zdarma.

PRAVIDLA

1) Do soutěže mohou být přihlášeny filmy s délkou maximálně 30 minut, jejichž autory jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol.

2) Soutěžní kategorie:
• Hraný film
• Hraný film – krátkometrážní (do 8 min.)
• Experimentální film (do 10 min.)
• Animovaný film
• Dokumentární film (do 30 min.)
• Vzdělávací film / film popularizující vědu a techniku (do 30 min.)
• Hudební videoklip

3) Do soutěže ročníku 2022 mohou být přihlášena pouze díla vytvořená v roce 2020, 2021 a 2022.

4) Autoři přihlašují své snímky on-line, prostřednictvím přihlášky na stránkách festivalu. K vyplněné přihlášce autor přidá i odkaz ke stažení snímku ve formátech MP4, AVI, MOV a M2T (uloz.to, wetrasnfer, myairbridge atp.).

5) O zařazení snímku do soutěže rozhodují pořadatelé festivalu. Ti zároveň udělují nominaci nejlepším  snímkům, které následně poputují k odborné porotě.

6) Odborná porota udělí ocenění nejlepším snímkům jednotlivých kategorií a hlavní cenu festivalu.

7) Film, který nejvíce osloví diváky festivalu, získá cenu Divácký páv.

8) Pořadatel si vyhrazuje právo rozhodnout o zařazení díla do soutěže.