Těšíte se na doprovodný program? My ano!

Vedle projekcí nejlepších soutěžních filmů nabídne letošní ročník Opavského páva bohatý doprovodný program – tradiční workshopy pro střední školy, v rámci kterých si studenti budou moci vyzkoušet vysílání z televizního studia, plastelínovou animaci, tvorbu fotogramů nebo malování světlem, a také profesní workshopy či prezentace. „Jsou přístupné i veřejnosti, přihlásit se na ně lze prostřednictvím webových stránek festivalu,“ konstatuje Monika Horsáková. Součástí doprovodného programu bude také projekce snímku Petry Nesvačilové Vojna Ztohoven a debata s Radimem Špačkem. „Na programu máme také dva hudební koncerty. Velmi zajímavý hudebně-vizuální projekt Mikuláše Odehnala aka Lišaje a Jana Šrámka Special circumstances II, na který se návštěvníci mohou těšit v závěru zahajovacího večera festivalu, a koncert indiepopové kapely Prázdniny, který celý festival ukončí,“ uzavírá Monika Horsáková.

Festival se koná v areálu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě na Hauerově ulici. Vstup na celý program je tradičně zdarma. Návštěvníci musí dodržovat aktuální protiepidemická opatření.