Opavský páv už za měsíc!

Od úterý 12. října do čtvrtka 14. října 2021 proběhne na půdě Slezské univerzity 8. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. Do soutěže festivalu se letos přihlásilo 92 snímků. „Vzhledem k tomu, že v roce 2020 a ještě i v celém semestru roku letošního se na univerzitách a školách moc natáčet nemohlo, považuji toto číslo za úspěch. Filmy přišly opět z celého světa, např. z USA, Japonska, Brazílie, Izraele či Velké Británie,“ upřesňuje Monika Horsáková, vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival pořádá.

Filmy budou o přízeň poroty usilovat v šesti kategoriích – Hraný film, Krátký hraný film do 8 min., Animovaný film, Dokumentární film, Videoklip a Propagační video. Udělovat se bude také cena za celkové vítězství, svou cenu udělí také diváci festivalu. Odborná porota zasedne tentokrát ve složení Petra Nesvačilová, Lukáš Gregor, Martin Novosad, Rudolf Merkner, Marek Jícha, Martin Duba a Elen Mrázová.

Festival kromě projekcí nabídne tradičně bohatý doprovodný program v podobě workshopů pro střední školy, odborných workshopů a přednášek, komentovaných projekcí, výstav či hudebních vystoupení. Vstup na festival je zdarma.