Opavský páv si připomene 30 let od pádu totalitního režimu

Zahajovací večer 6. ročníku mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv se ponese ve znamení 30. výročí pádu totalitního režimu. Nabídne program zahrnující portréty pamětníků, vizualizace poezie nebo scénická čtení.

„Návštěvníci se mohou těšit na premiéru studentských dokumentů pro střední školy – tentokrát věnovaných sourozencům Placákovým, Ivanu Binarovi, Janu Královi či Ivo Mludkovi. Nabídneme i scénická čtení z díla Ivana M. Jirouse či Egona Bondyho, a to v podání pedagogů našeho oddělení. A k tomu všemu zahraje americký písničkář Collin Rymer,“ upřesňuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby, které festival pořádá, Monika Horsáková.

Slavnostní zahájení festivalu začne v úterá 14. května od 19.00 hodin v multifunkčním sále budovy Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity na Hauerově ulici. Večer je přístupný široké veřejnosti, ostatně jako celý festival, vstup je zdarma.