Tak nasedat!

Jedním z nových symbolů Opavského páva se stanou festivalová kola a koloběžky. V uplynulých týdnech proběhla na oddělení audiovizuální tvorby, které festival organizuje, sbírka kol a o víkendu je studenti pod odbornou supervizí Petra Lexy Přendíka z Klubu českých velocipedistů Moravan společně zprovoznili.

„Nakonec se sešlo pět kol, z toho jedno dětské, a dvě terénní koloběžky. Kromě nových komponentů – hlavně plášťů a duší – dostala kola také žluto-bílý nástřik, který odpovídá dominantním barvám letošního festivalového vizuálu a také charakteristickému nátěru přístavků budovy na Hauerově ulici, kde festival proběhne,“ upřesňuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horsáková, která se také na renovaci podílela.

Tyto ekologické dopravní prostředky budou v průběhu festivalu sloužit hlavně organizátorům, účinkujícím a pozvaným hostům. „Věříme, že kola budou nejen užitečná pro rychlou přepravu po centru města, ale také že svou netypickou barvou i tím, že jde většinou o kola, která lze označit už za veteránská, máme tam například Favorita z roku 1984, budou budit i pozornost, a propagovat tak festival, na který samozřejmě zveme i veřejnost,“ míní Monika Horsáková.

Pro kola se samozřejmě najde uplatnění i po festivalu. Budou totiž sloužit jako sdílená kola studentům a pedagogům. Minimálně do dalšího ročníku festivalu, který proběhne zase na jaře v roce 2020.

Tak s chutí nasedat a šlápněte do festivalových pedálů…