Pirko – projekce filmu a debata s tvůrci

Martina alias Shakira vyrostla v dětském domově. Biologické rodiče nikdy nepoznala, její představy o světě formovaly hlavně televizní seriály. Den 18. narozenin je pro ni vstupenkou do vysněného života. Vchází do něj s pár penězi v obálce, amuletem od kamarádky na krku a hlavou plnou naivních představ. Její láska z děcáku, Roman, ji v Praze zatáhne mezi svéráznou partičku a prodá pasákům. Martina pro ně není víc než perspektivní zdroj příjmů a podle toho s ní také zacházejí. Násilí, zneužívání, drogy, bezmoc… Pak konečně útěk. A naděje. Martina s obdivuhodnou urputností bojuje o svou šanci na štěstí. Nakonec ho najde tam, kde by to asi málokdo čekal.

Po projekci následuje debata s režiséry snímku.

Režisér a producent Petr Klein Svoboda vystudoval filmovou režii a produkci na univerzitě Occidental College v Kalifornii. Mimo jiné byl uměleckým ředitelem mezinárodního filmového festivalu Artfilm nebo programovým ředielem internetové televize Stream.cz.

Herečka, scenáristka a režisérka Lucia Klein Svoboda vystudovala obor herectví na VŠMU v Bratislavě a filmovou režii v Norsku. Působila ve slovenském legendárním divadle Astorka Korzo, Studiu L+S nebo Slovenském Národním Divadle, v Čechách potom v Brněnském divadle Bolka Polívky. Její scénář k filmu Jako v ráji byl v roce 2017 v Karlových Varech oceněn první cenou Filmové Nadace za doposud nezrealizovaný scénář.

S Petrem Klein Svobodou, Lucií Klein Svobodou a jejich filmem Pirko se můžete setkat 16. května od 15 hodin v budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Hauerově ulici č. 4 v Opavě.

Ilustrační foto z filmu: Česká televize