Středoškoláky zveme na workshop - staňte se moderátorem televizního zpravodajského studia

Vedle programu filmových projekcí nabídne Opavský páv také bohatý doprovodný program, jako jsou debaty s filmovými tvůrci, animační pořady pro středoškoláky i veřejnost, odborné workshopy pro studenty či game zónu, na který bychom vás rádi pozvali.

Především žákům středních škol je určen workshop, který se uskuteční v úterý 14. května dopoledne (průběžně) v prostoru univerzitního areálu Hauerova ulice č. 4 v Opavě.

Workshop bude představovat televizní zpravodajské studio, jaké známe např. z televizních novin či pořadu Dobré ráno. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet práci moderátora zpráv či počasí, redaktora (např. při rozhovoru se spolužákem) nebo technika. Improvizované studio bude vybaveno standardním technickým vybavením, tedy kamerami, čtecím zařízením, zvukovým jeřábem, klíčovacím plátnem, světly, střihovým pultem… Pro zpravodajství o počasí bude připravena příslušná grafika pro klíčování. Aktivity moderátorů a jejich hostů se budou v reálném čase vysílat na uzavřeném okruhu (studenti tedy uvidí sami sebe), popř. je lze umístit např. na FB kanál.

Budete-li mít zájem o návštěvu vašich žáků, prosíme o kontaktování pořadatelů a domluvení termínu. Vaše případná návštěva samotného workshopu by byla cca v délce 60–90 min.

Kontakty na pořadatele: monika.horsakova@fpf.slu.cz