Paví doprovodný program baví

Workshop elektronické hudby

Doprovodný program letošního ročníku se rozrostl hned o několik stanovišť. Nezaměřuje se pouze na film, ale klade si za cíl obohatit a bavit diváky i mimo tento žánr. Ojedinělou součástí doprovodného programu se tak v druhý den konání festivalu stal například komiksový workshop nebo workshop popové či elektronické hudby.

Maratón promítacích bloků je sice v plném proudu, kdo ale zatouží vyplnit svůj čas jinak, nemusí daleko – místo konání besed, workshopů ale i koncertů je totožné s místem promítání, obě části programu se totiž letos nově konají v prostorech Slezanky.

13131764_503233606532638_4362061205259181504_oHRDINOU KOMIKSU

Den druhý se v rámci doprovodného programu nesl především ve znamení workshopů, ten první nesl název komiksový, a jeho význam rozhodně nespočívá v pouhém čtení komiksů: „Pro účastníky máme připravenou přednášku na téma hrdinského komiksu, několik ukázek a také vysvětlení, jak komiks funguje a kde se u nás dá koupit. V druhé půli workshopu bychom už chtěli účastníky zapojit – vyzkouší si kreslení komiksu, s nímž se mohou následně účastnit naší soutěže,“ představuje mimo jiné recenzentka komiksů Veronika Trochtová.

POPOVÁ VS. ELEKTRONICKÁ HUDBA – WORKSHOPY, KTERÉ ROZEZNĚLY SLEZANKU

Workshop popové hudby pod vedením Táni Wajs rozezněl celou Slezanku a nadchnul nejenom mladé pěvce, ale i samotnou koučku: „Jsem mile překvapená, že se přihlásilo tolik lidí a hlavně dětí, přišla vlastně celá třída, která má rozšířenou výuku hudební výchovy, mám z toho skvělý pocit,“ a zároveň vysvětluje rozdíl mezi prací s dospělými a dětmi: „Vedu Pop Academy, kterou navštěvují jak děti, tak dospělí. Práce s nimi je odlišná – dospělí o všem víc přemýšlí, nesou si s sebou vše, co zažili během svého života, mají mnohem větší ostych. Kdežto děti jsou bezprostřední, víc reagují, jednoduše umí být spontánnější.“ Účastníci workshopu se nejprve rozezpívali, následně začali jazzem od něhož se přesunuli až po populární písničky, jakou je třeba Sunny, kterou znají lidé z televize a reklam.

Kontrastem popové hudbě byla v závěru druhého dne hudba elektronická. Ostravský DJ Lowa představil své sety 13147347_503234169865915_6108614131577558674_oobohacené nejrůznějšími DJ technikami a do dění vtáhl i početné publikum. Diváci měli jedinečnou možnost mixovat a udělat takříkajíc soukromou show pro své přátele a především vyplnit hudbou dle své libosti celou Slezanku.

Součástí úterního programu byla také beseda s Irenou Kocí na téma Pitching nebo workshop filmového střihu s Tomášem Hoffmannem Polenským.

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM I DNES

I během dnešního dne mohou diváci zavítat na workshop filmového střihu. Připraveno je také promítání snímku Hovadíci naruby s následnou besedou s autorem, Denisem Dvořákem a ve večerních hodinách vernisáž s hudebním doprovodem Jiřího Neduhy a kapely Třesk.

Otevřen je i fotokoutek s rekvizitami, kde si mohou návštěvníci vytvořit vzpomínku na letošní ročník nebo ochutnávka raw specialit a splynutí netradičních chutí, které nabízí ve svém kulinářském koutku Chef Marion.

Harmonogram třetího dne: opavskypav

FOTO: Eva Solanská