Klapka, kamera, akce!

Vedoucí oboru AVT, Monika Horsáková spolu s ředitelkou festivalu Kamilou Návratovou zahájily letošní ročník.

Ve včerejších podvečerních hodinách odstartoval už třetí ročník mezinárodního studentského filmového festivalu Opavský páv. Zcela nově proběhlo zahájení festivalu, jehož program vyvrcholí ve čtvrtek, v opavské PLATZFORMĚ Troppau.

Jako každoročně se zahájení festivalu ujala vedoucí oboru Audiovizuální tvorby Monika Horsáková. Ta označila dnešní „OPEN DAY“ za přehlídku nejlepších prací, které vznikly během letošního roku právě v rámci AVT. Diváci tak měli možnost zhlédnout čerstvě dokončené bakalářské snímky, dokumenty i krátká promo videa. Vrcholem večera byla premiéra krátkometrážního neo-noir snímku Vymazán, který byl promítán i za účasti hlavního hrdiny ztvárněného Radimem Kačmarským.

IMG_1316

Ředitelka festivalu, Kamila Návratová, pozvala diváky na doprovodný program, který se oproti předchozím ročníkům výrazně rozrostl o workshopy, besedy a hudební doprovod. V rámci promítacích bloků zahrnujících animovaný, hraný a dokumentární film představila pro letošní ročník úplnou novinku: V letošním roce přinášíme divákům možnost stát se porotcem jednotlivých snímků. Po zhlédnutí promítacího bloku mohou dát hlas filmu, který je nejvíce oslovil a podílet se tak na výsledcích Divácké ceny Opavského páva.“

Bohatý program začíná už v dnešních dopoledních hodinách. Pro diváky jsou připraveny workshopy pod vedením odborníků a studentů audiovizuální tvorby, besedy a během celého dne pak promítání jednotlivých filmových bloků na třech promítacích místech – ve Slezance, Platzformě Troppau a aule na Rybníčku. Večer se na filmovém festivalu ponese zejména v hudebním duchu, kde se představí například DJ LOWA.

Denně se na našich webových stránkách můžete těšit na aktuální informace z dění festivalu a rozhovory s hosty letošního ročníku.

Více informací naleznete na: opavskypav
Harmonogram festivalu OPAVSKÝ PÁV: opavskypav-harmonogram

FOTO: Jan Vlček